Cestopisná přednáška v úterý 8.11. 2011 od 18:00 (akce Kulturního zařízení města Dobrušky)!

Všiml jsem si na webu dobrušské knihovny VELMI ZAJÍMAVÉ AKCE, na kterou vám doporučuji všem zajít. Pořádá ji kulturní zařízení města Dobrušky - městská knihovna a vlastivědné muzeum a srdečně vás zvou na cestopisnou přednášku "Sedmileté putování stopem po Asii a Oceánii" do malého sálu Společenského centra - Kina70.

Cestopisné vyprávění profesionálního autostopaře a amatérského fotografa Romana Vehovského o sedmiletém putování stopem po Asii a Oceánii jen s tím, co se vešlo do batohu.
"Měl jsem nomádský sen. A stačilo přitom tak málo, aby se měnil ve skutečnost. Na cestě člověk nemusí být boháčem, stačí objevit cenu času. Doma se může jeden týden v hodině proměnit v měsíc. Z měsíce je v minutě rok. Na otevřené cestě čas plyne jinak. Zpomalí se. V rychlém sledu přicházejí prožitky. Takové, jaké zůstanou v mysli na dlouhý čas...
... V době, kdy jsem si do svého deníku značil šestý rok na cestě, jsem prožíval jeden z největších a nejkrásnějších stopařských zážitků. Na jachtě jsem se toulal po nádherných thajských ostrovech. Jachta po deseti dnech zakotvila v zátoce Chalong na ostrově Phuket a já přijal pozvání do kapitánova domu. Měl jsem to štěstí, že se celý Phuket připravoval na velkolepý festival Devíti císařských božstev. V té době jsem netušil, že budu svědkem něčeho nevídaného."
|   pro širokou veřejnost: úterý  8. 11. 2011 v 18,00 hodin   |