Den sesterství vs. Den zamyšlení?

Je 22. února, svátek všech našich milých a krásných skautských sester, neboť právě v tento přesný den (avšak před více než stoletím) se narodil nejen zakladatel skautingu Robert Baden-Powel, ale i jeho žena Olave. Nebo je to všechno jinak?

Dříve byl tento den přiznávám výhradně dívkám - skautkám - a slavil se tzv. Den sesterství. Čas však neúprosně pokračoval vpřed a zřejmě s tím, čím jsme na světě déle, se rodí nápady různých kvalit, pročež nepovažuji (já osobně) zrovna za šťastné, že byl v posledních letech tento svátek přejmenován na Den zamyšlení, při němž slaví upomínku narození skautských zakladatelů nejen již zmiňované sestry, ale i všichni skautští bratři. Je to zkrátka a zjednodušeně oslava skautingu. Na Skautské křižovatce dokonce vychází zamyšlení k tomuto dni.

Je to škoda - z krásného svátku, kdy jsme měli možnost výhradně jako skauti obdarovat naše skautky třeba květinou a celý den si je hýčkat, se stal svátek obecný a "přemýšlivý". Myslím, že přemýšlení v dnešní době máme až až i jiné dny, a tak pro mě osobně bude vždy tento den jednoduchým, ale krásným Dnem sesterství a všem skautkám posílám alespoň virtuální květinu! A za všechny skauty můžu určitě citovat z jedné vlezlé televizní reklamy: Děkujeme, že jste!

Květina